Tilauksen erityisehdot:
Tarjous on voimassa uudelle tilaajalle tai jos Parnasso-lehden tilauksessa on ollut 4kk:n tauko. Tämä on määräaikainen tilaus, joka päättyy automaattisesti tilausjakson päättyessä.
Kaupan päälle valitsemastasi Otavamedia Oy:n lehdestä lahjaksi 1 nro tilaaja/maksajalle (alkaen Parnasso-lehden tilauksen alkamiskuukautta seuraavan kuukauden alusta).
Tilaajalahja (tavara) lähetetään tilaajalle noin 3 viikon kuluessa siitä, kun tilausmaksu on kokonaan maksettu, ellei toisin mainita lahjan toimitusajasta. Noutamatta jääneitä lahjoja ei lähetetä uudelleen.
Tilaajalahjoja on rajallinen määrä. Otavamedia Oy pidättää oikeuden toimittaa tuotteen tilalle toisen vastaavan tuotteen, mikäli kysyntä ylittää varattujen tilaajalahjojen määrän.
Tilaajalahjoja (tavarat) ei lähetetä ulkomaille eikä Ahvenanmaalle.
Tilaajalahjat lähetetään aina tilauksen tilaaja/maksajalle.
Lehtitilauksen laskuttaa Otavamedia Oy.
1.8.2022 alkaen tilauksiin lisätään paperilaskulisä 2,90 €/lasku.
Voit välttää paperilaskulisän tilaamalla laskusi sähköisenä e-laskuna. Otavamedia Oy lähettää ohjeet e-laskun käyttöönottoa varten tilauksen yhteydessä annettuun sähköpostiin.
Jos tilauksen yhteydessä ei anneta toimivaa sähköpostiosoitetta tai e-laskutusta ei oteta käyttöön, lähettää Otavamedia Oy paperilaskun laskutuslisällä 2,90 €.
Huom. painetun lehden tilauksen toimitusaika on 2 viikkoa eli tilaus voi alkaa aikaisintaan 14 päivän kuluttua tilaushetkestä.
Katso tarkemmat Tilaus- ja käyttöehdot Otavamedia Oy:n sivuilta.
Tilauksen peruutukset, osoitteemuutokset jne tulee tehdä suoraan Otavamedia Oy:n asiakaspalveluun.